Kaip kompresinės kojinės pakeitė gyvenimą

parašė , 2017-04-28 12:10

KojinesVenų varikozė dažniau kamuoja moteris, padėti joms nejausti sunkumo kojose bei pagerinti venų būklę padeda kompresinės kojines. Taip pat jos naudojamos ir po venų operacijų metu, esant didelei hipertenzijos rizikai.

Nuo vaikystės vargino kojų skausmai

Erika prisimena, kaip nuo pat vaikystės jausdavo kojų skausmus, kuriuos dabar beveik jau visai pašalino geros kompresinės kojines. „Paveldėjo blogas venas, taip visada man sakydavo mama, kai pasiskųsdavau skausmais. Vaikystėje kiek praeita ir tų visokių mankštų, ir pas gydytojus eita. Negana to, yra ir plokščiapėdystė, bet ir jos nepavyko išsigydyti ankstyvame amžiuje. Kai kitos kartais su sijonėliais puikuojasi gražiausiomis kojomis, man niekada tokios laimės netenka patirti, kadangi gerai žinau, ką ta reiškia, kai yra kojos su problemomis ir vargina tikrai skausmai. Manau, daug kas yra net nepatyrę to jausmo, kada naktį prabundi ir jauti, kad judini savo koją dėl to, kad tau ją taip skauda, kad negali miegoti“, – sako ji.

Blogiausia būnant kelionėse

Eglė pripažįsta, kad sunkiausia būdavo kelionėse vasarą. „Kai labai karšta, kažkaip keičiasi kraujospūdis. Ir taip pat, kai labai daug vaikštai. Tada tikrai kartais pasidaro taip sunku eiti, kad atrodo, kad ne tu eini prie tų Graikijos kolonų, o čia tavo kojos yra tokios pačios kolonos… Man taip būdavo sunku, kad aš kartais labai pykstu, kad taip negreit, tai yra, tik dabar, sužinojau apie kompresines kojines. Jeigu būčiau žinojusi, būčiau neabejotinai jau anksčiau susitvarkiusi šią problemą“, – sako ji.

Ką daro ir kaip padeda kompresinės kojinės

Moteris pažymi, kad kompresinės kojinės jai sutvarko kraujotaką. Venos yra taip suspaudžiamos, kad kraujas pradeda vienodai visur tekėti, nebegalimas venų plėtimasis. Taigi, ima atsirasti normali kraujotaka. Gerėja ne dienomis, o minutėmis, nes vos užsimovus kompresines kojines, tuojau jaučiamas jų poveikis, kaip gražiai vaikšto kraujas, kaip neskauda, kaip nustoja tinti. Eglė sako, kad verta ne tik visada mūvėti šias kojines, bet ir stengtis daugiau judėti, sportuoti, nes tai labai sveika kojoms“, – sako ji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044