7 paminklai ir antkapiniai paminklai, kuriuos norėsite aplankyti

parašė , 2023-02-14 21:37

Gali atrodyti, kad per dieną niekada neužtenka laiko aplankyti visas nuostabias pasaulio vietas, tačiau tai visiškai netiesa. Juk ne kasdien tenka leistis į kelionę, kurios metu galima pamatyti naujas ir skirtingas vietas. Laimei, mums visiems pasitaiko dienų, kai pasiseka gauti tokią galimybę keliauti, kaip ši. Kai pagalvoji, yra tiek daug skirtingų šalių, pasižyminčių unikalia architektūra ir nuostabia gamta. Ir nors aplankyti tas vietas, žinoma, jau savaime teikia įspūdžių, tai taip pat naudinga jūsų psichinei sveikatai ir savigarbai, kai sužinote daugiau apie ten gyvenusius žmones ir juos suformavusią istoriją. Todėl sudarėme šį 10 puikių vietų sąrašą architektūros mėgėjams (ir visiems kitiems). Nuo senovės graikų šventyklų iki Šiaurės Europos katedrų – šios istorinės vietos yra vienos gražiausių pasaulyje. Paminklai Vilnius ir rinkos specialisto patarimai.

KapinėsŠventojo Petro bazilika, Vatikanas

Šventojo Petro bazilika Vatikane yra bene vienas labiausiai atpažįstamų statinių pasaulyje. Ji taip pat viena svarbiausių, nes joje yra popiežiaus būstinė. Jei norite apžvelgti Vatikano architektūrą, įsivaizduokite ją kaip šiuolaikinę baziliką su kupolu. Fasadas yra paprastas ir gražus, su įprastais čia sutinkamais architektūriniais elementais, tačiau tai, kas daro šią vietą nuostabią, yra interjeras. Sienos nudažytos įvairiais gražiais atspalviais ir raštais, visur yra gražių freskų. Tikriausiai čia pastebėsite panašumų su Siksto koplyčios Romoje freskomis – šios dvi vietos yra susijusios:

Partenonas, Graikija

Partenonas yra vienas garsiausių antikinių pastatų pasaulyje, o daugelio ekspertų nuomone, tai gražiausias pastatas pasaulyje. Yra daugybė versijų, kaip Partenonas atsirado, tačiau populiariausia yra ta, kad graikai norėjo pagerbti Salamino mūšyje žuvusių savo karių atminimą, todėl pastatė jį kaip memorialą. Pastato pavadinimas kilo nuo Mergelės Marijos, kuri dažnai vaizduojama marmurinėje aikštėje po Partenonu. Antkapiai ir prasmės paieškos. Partenonas yra vienas populiariausių turistų lankomų objektų pasaulyje, ir galbūt to nesuprantate, bet bent kartą gyvenime norėsite jį aplankyti.

Berninio Jaunystės fontanas

Berninio jaunystės fontanas yra Romos Kampidoglio aikštėje. Jį 1623 m. užsakė popiežius Paulius III savo mylimai dukrai, kuriai mirus buvo tik 18 metų, atminti. Fontanas buvo baigtas praėjus dešimtmečiui po popiežiaus mirties, o jis laikomas vienu didžiausių visų laikų popiežių. Berninio fontanas buvo pirmasis viešasis fontanas Romoje, kuriame buvo naudojamas tvirtas ir sveikas vanduo, ir yra vienas populiariausių pasaulyje. Tačiau fontanas turi įdomią istoriją, nes iš tikrųjų buvo pastatytas virš romėnų akveduko. Taigi, kaip ir Partenonas, Berninio fontanas taip pat susijęs su istorija:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044