Saugumo priemonės, apdirbant metalą

parašė , 2017-03-13 23:54

Dirbame su metaluJeigu ne metalo apdirbimas ir jo paslaugos, neturėtume daugybės mums labai reikalingų dalykų savo buityje. Tačiau svarbu žinoti, kad metalo apdirbimas yra ir labai rizikinga veikla, gal dėl to taip trūksta suvirintojų bei šaltkalvių. Reikia saugotis nuo kenksmingų sąlygų naudojant specialias apsaugos priemones, o tai išvargina ne vieną žmogų. Kartais norisi dirbti be apsaugų, kad būtų didesnis efektyvumas darbo, deja, tai labai kenkia sveikatai. Kokios yra pagrindinės saugumo priemonės, dirbant su metalais?

Akiniai, šalmas

Kad ir kokiose kenksmingose sąlygose dirbsite, pirmiausiai reikės saugoti viską, kas galvoje ir ant jos. Šalmas bus reikalingas tam atvejui, kad apdirbant metalą netyčia nenukristų kas nors ant galvos. Tai mažai tikėtinas dalykas, bet visgi patartina dėvėti šalmą. Be to, šalmas kažkiek apsaugos ir nuo karščio. Virinant ir kaitinant gali į visas puses lakstyti žiežirbos, o kartais nuo jų kas nors ir užsidega. Vien saugant plaukus nuo nudegimo verta dėvėti šalmą. Akiniai yra būtini, kadangi žiūrėti į liepsną ir kaitinimą plikomis akimis negalima, tai gadina regėjimą. Galiausiai, jeigu kokia liepsnelė patektų į akį, žala būtų neatitaisoma… Būtinas daugelių atvejų ir respiratorius, kad nereikėtų kvėpuoti degėsiais ir metalo dalelėmis.

Drabužiai, pirštinės

Kadangi galite smarkiai nudegti dirbdami su karštu metalu, reikia specialių karščiui atsparių drabužių. Dažniausiai tai yra tam tikra termoizoliacinė medžiaga. Iš jos pasiūtas kostiumas. Taip pat būtinos ir pirštinės. Rekomenduojama jas vis pasivalyti, išsiplauti. Jeigu jos bus labai suteptos, gali pasidaryti slidžios, o tuomet teks liūdėti, kad iš rankų slysta detalės.

Darbo batai

Dirbant su bet kokiais sunkesniais dalykais, o ypač su karštu metalu, tiesiog būtini yra darbo batai. Jie reikalingi tam, kad žmogus galėtų apsaugoti savo koją nuo lūžių, jeigu iš rankų išslystų kokia nors sunki detalė.

Pailsėjęs, sveikas darbininkas

Tai irgi labai svarbi priemonė. Tik sveikas, energingas, fiziškai pasirengęs darbuotojas gali suteikti saugias darbo sąlygas. Jeigu žmogus labai pavargęs, nemiegojęs, neblaivus, strese – jis iškart kelia pavojų sau darbo vietoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044