Kodėl genda nauji kompiuteriai

parašė , 2016-11-14 16:26

Perku kompiuterįKaip bepažiūrėsi, kompiuterių kainos niekada tiksliai nenusakys, kaip ilgai tau tarnaus kompiuteris. Tai aiškiai parodo ir Amazon pirkėjų atsiliepimai. Viskas priklauso nuo tavo paties naudojimo įpročių ir mokėjimo vienaip ar kitaip elgtis su savo daiktais. Taigi, jeigu norite tikrai tinkamai naudotis kompiuteriu, turite žinoti keletą taisyklių. Tai jums leis ilgiau arba trumpiau tuo pasinaudoti, priklausys nuo to, kaip jūs tausosite kompiuterį. Kokios yra priežastys, dėl kurių dažniausiai sugenda kompiuteriai net ir tada, kai jie būna naudojami ne taip ir drastiškai?

Didelis oro užterštumas

Kartais mes patys to nesuvokiame, kaip kenkia kompiuteriui, kai su juo yra dirbama namuose, pilnuose dulkių ir visokių nešvarumų. Kadangi kompiuteris turi tam tikrą filtrą, kuris praleidžia orą iki ventiliatoriaus. Jeigu norime, kad būtų tinkamai aušinamas procesorius, turime neleisti tam filtrui užsikimšti, nes per jį turi praeiti oras. Todėl jeigu kompiuterį laikome kokiame dulkėtame sandėlyje, o gal norime pasileisti iš jo muziką dirbdami šlifuojant savo seno kambario sienas, tai aišku, kad tas vargšas kompiuterio filtras praleis pro save labai daug nešvarumų ir užsikiš. Ar aplinka, kurioje yra naudojamas kompiuteris, nėra pernelyg jam kenksminga, galima tiesio sužinoti perbraukus piršuper ekraną. Jeigu pirštas švarus, tai aplinka nėra per daug užteršta. Bet jeigu ant piršto liko dulkių – negerai.

Smūgiai

Aišku, dažnai žmonės pačiu paprasčiausiu būdu sugadina savo kompiuterius – smūgiais. Kompiuteriai nukrenta, yra numetami ar nustumiami, susikulia nešami kuprinėje. Dėl to transportavimui visada būtina turėti savam kompiuteriui tinkantį dėklą, o štai tiems atvejams, kada kompiuteris naudojamas, nereikiamo traktuoti kaip savo rankos dalį. Tai yra prietaisas, nors jūs jį naudojate gal dažniau negu savo kai kurias raumenų grupes, tačiau tai yra prietaisas. Jis nėra prijungtas prie jūsų centrinės sistemos, todėl turite patys atsakyti už tai, kad jis nenukristų, nesitrenktų kur nors.

Skysčiai

Net ir naujausią kompiuterį galima paversti visai neveikiančiu, jeigu jį apipilsite kava, arbata ar kitu skysčiu. Skysčiai yra didžiausias kompiuterio prietaisas, visą darbą nuleidžiantis perniek. Net skysčiai kompiuteryje gali atsirasti ir tada, kai nešate prietaisą iš šalto oro į karštą ir atvirkščiai – mat tuomet jo viduje ima kondensuotis lašeliai.

Neatnaujinta programinė įranga

Be abejo, norint ilgai naudoti kompiuterį, reikia pasirūpinti, kad laiku būtų atnaujinta programinė įranga. Kad laiku veiktų Windows ir antivirusinės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044