5 priežastys, kodėl savo namuose turėtumėte įsirengti šilumos siurblį

parašė , 2022-09-02 22:08

Saulės broliaiDarosi vis šalčiau ir tai jaučiate. Nors daugelis žmonių vis dar vilki paltus ir šalikus, kiti pradėjo įjungti šildymą. Tačiau patalpų šildymas daugeliui namų ūkių yra viena brangiausių komunalinių paslaugų, todėl nėra geresnio laiko apsvarstyti galimybę prieš žiemą savo namuose įsirengti šilumos siurblį. Turėdami tiek daug kitų šildymo sistemų tipų, galbūt svarstote, ar šilumos siurblys jums tinka. Skaitykite toliau ir sužinokite, kas tai yra šildytuvai, ką jie veikia, kodėl turėtumėte įsirengti tokį šildytuvą savo namuose ir kiek kainuoja jų įrengimas.

Kas yra šilumos siurblys?

Šilumos siurblys – tai sistema, kuri paima šilumą iš vieno šaltinio ir perduoda ją kitam. Dažniausiai jie naudojami šilumai iš oro, esančio už jūsų namų ribų ("šaltinis"), pernešti į patalpas ("kriauklė"). Tai leidžia šilumos siurblį naudoti ne tik šildymui, bet ir vėsinimui. Šilumos siurbliai varomi elektra, todėl jų eksploatacija yra pigesnė nei elektrinio katilo. Juos lengva sumontuoti, jiems keliami nedideli priežiūros reikalavimai. Saulės broliai šilumos siurbliai gali būti naudojami bet kokiomis oro sąlygomis, o jų sezoninis naudingumo koeficientas yra apie 2,5. Tai reiškia, kad jie veikia maždaug 25 proc. didesniu efektyvumu, nei tikimasi.

Kodėl verta įsirengti šilumos siurblį?

Pagrindinė priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę įsirengti šilumos siurblį, yra ta, kad sumažintumėte sąskaitas už šildymą. Energetikos ir klimato kaitos departamento (DECC) duomenimis, šilumos siurbliai gali padėti sutaupyti iki 50 % sąskaitų už kurą. Kadangi elektros energijos kaina yra gerokai mažesnė už dujų kainą, DECC tikisi, kad įsirengę šilumos siurblį kasmet sutaupysite iki 500 svarų sterlingų. Šilumos siurbliai ne tik taupo jūsų sąskaitas, bet ir yra naudingi aplinkai. Jie sunaudoja mažiau kuro nei kiti šildymo būdai ir yra geresnis pasirinkimas aplinkai, nes neišskiria kenksmingų teršalų, tokių kaip anglies dioksidas ir metanas. Plačiau: saulesbroliai.lt/produktu-kategorijos/silumos-siurbliai/silumos-siurbliai-oras-vanduo puslapyje.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys veikia išgaudamas šilumą iš lauko oro ir perduodamas ją į patalpas. Tam naudojamas šaldymo skysčio kontūras. Šis šaldymo agentas cirkuliuoja per keletą ritinių, perduodamas šilumą iš lauko oro į patalpas. Tuomet šiluma šildymo kontūru perduodama į jūsų namus. Šilumos siurblys efektyviausiai veikia, kai lauko temperatūra yra 10-18 laipsnių Celsijaus. Jei lauko temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių, šilumos siurblys išsijungia, kad nesugadintų sistemos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044