Ilgalaikių paskolų privalumai

parašė , 2018-02-14 01:28

Ilgalaikės paskolos yra tam tikra finansinė galimybė kai skolinatės pinigus ilgesniam laikotarpiui. Tiek saugus, tiek nesaugus skolinimasis egzistuoja rinkoje. Prieš pateikdami paraišką, turėtumėte žinoti ilgalaikės paskolos naudas.

Ilgalaikės paskolos tai pigiausias ilgalaikio finansavimo šaltinis. Santykinai maži mokesčiai, nes palūkanos už skolą yra atskaitomos iš mokesčių, o obligacijų turėtojai ar kreditoriai laiko skolą santykinai mažiau rizikinga investicija ir reikalauja mažesnės grąžos.

Ilgalaikės paskolos verslui

Ilgalaikes paskolosDauguma bankų teikia trumpalaikes paskolas, kurios yra pagrindinis ilgalaikės skolos mažosioms įmonėms šaltinis trejiems ar septyneriems metams. Bendrovės šias lėšas naudoja kapitalo tobulinimui, įsigyti įrangą ar įsigyti prekių. Kai bendrovė naudoja ilgalaikę paskolą, kad finansuotų nebalansinį turtą, įskaitant personalą, iš esmės savo pajamas panaudoja įmonės augimui. Toliau ilgalaikės paskolos suteikia svertą savininko nuosavybei. Verslas generuoja pajamas ir grynąją vertę savininkams. Naudodamas ilgalaikę paskolą, savininkas panaudoja savo asmenines investicijas, kad padidintų savo pelną. Kai įmonė naudoja ilgalaikę paskolą, verslo partnerių ar investuotojų sumažėja poreikis investuoti. Jeigu gausite ilgalaikę paskolą, padidės tikimybė gauti papildomą paskolos finansavimą.

Pavyzdžiui užsienio šalyse esanti „SBA“, kuri finansuoja smulkųjį kapitalą, t.y. suteikia ilgalaikę paskolą, garantuoja tokią paskolą, kurios pakaktų, jog įsteigtumėte įmonę. Ilgalaikės paskolos paprastai yra fiksuotos palūkanų normos, kurios išsidalija į nuoseklius ir lygius mėnesinius mokėjimus ir didelį nuspėjamumą. Šis nuspėjamumas leidžia lengvai apskaičiuoti veiklos pajamas, kurių jums reikės, kad atliktumėte mokėjimus. Be to, verslas pilnai gali atskaityti palūkanas, kurios yra sumokėtos už skolą. Ilgalaikės paskolos imti taip pat labai populiaru busto remontui, tačiau jos nepakaks, jog įsigytumėte bustą. Jeigu tai bus kaimo vietovė, tada taip, greičiausiai jos pakaks.

Ilgalaikės paskolos teikiamos daugiausiai iki 10 metų laikotarpiui. Imant ilgalaikę paskolą iš bankų, gali būti pareikalauta užstato. Pavyzdžiui kredito bendrovėse to nėra reikalaujama, priešingai bankuose, tai dažniausiai yra būtina. Šiuo atveju patraukliau atrodo kredito bendrovės, tačiau visada reikia įvertinti rizikas, galimybę grąžinti ilgalaikę paskolą.

Ilgalaikis refinansavimas

Vienas iš ilgalaikio finansavimo būdų yra greitųjų kreditų refinansavimas. Tai įdomus instrumentas leidžiantis sujungti kelis trumpalaikius įsipareigojimus į vieną ilgalaikį. Nors tokios paskolos yra suteikiamos tų pačių bendrovių, kurios teikia greituosius kreditus, pats refinansavimas nėra greitasis kreditas.

Tai yra paskola, kuri leidžia sumažinti greitųjų kreditų keliamus sunkumus bei perkelti trumpalaikius įsipareigojimus į ilgalaikius. Tokiu būdu dabartinė našta yra išskaidoma į daugiau mėnesių ir todėl kiekvieną mėnesį atrodo lyg ji būtų mažesnė.

Turint 100 eurų kasmėnesinį kredito mokestį, po refinansavimo galbūt pavyks mokėti ir 70 eurų, kurie bus išskaidyti per ilgesnį laiko tarpą. Ši paslauga – labai mėgstama tarp turinčių daug įsiskolinimų. Ir ne tik dėl minėtos priežasties, bet ir todėl, kad jos dėka galima pasiskolinti papildomai.

Būsto paskola

Kiekvienas norime turėti savo būstą, savo namą, kuriame galėtume kurti savo gyvenimą, šeimą. Tačiau šiandien būsto kainos kaip niekada didelės ir panašu, kad jos toliau augs. Mažas pajamas gaunantiems žmonėms paskola būstui yra vienintelė išeitis įsigyti būstą. Paskola būstui dažnai atrodo patraukli kiekvienam Lietuvos gyventojui, nes Lietuvoje vidutinis atlyginimas yra apie 650 eurų per mėnesį. Jeigu asmuo nuomojasi butą už 300 eurų mėnesiui, maistui ir komunaliniams mokesčiams lieka 350 eurų. Būsto paskola vienintelis šansas turėti patogų gyvenimą.

Kodėl verta pasiimti paskolą būstui, o ne mokėti už nuomą?

Būsto paskola yra galimybė turėti nuosavą būstą. Tai tarsi investicija į ateitį. Mes sumokame už nuoma 300 eurų ir būstas ne mūsų. Geriau mokėti bankui už paskolą, nes mokėsime per pus mažiau, jeigu pasirinksime būsto paskolos grąžinimo terminą ilgesnį. Būna tokių situacijų, kad palūkanų normos mažėja, todėl iš anksto galima apmokėti paskolą ir pagaliau pilnai turėti savo namus. Tačiau prieš pasiimant būsto paskolą, siūloma tam iš anksto pasiruošti. Bandyti kas mėnesį atsidėti tam tikrą sumą, kurios reikės mokant paskolą. Taip atsidedant, matysite ar sugebate pragyventi su likusia suma, ar neužsiveršite kilpos.

Iššūkiai pasiimant būsto paskolą

Išsirinkus bustą ir norint pasiimti jam paskolą, dažnai kiekvienas bankas mus vilioja būtent iš jų pasiimti būsto paskolą. Kiekvienas bankas siūlo savas sąlygas ir privalumus, tačiau nereikėtų pasiduoti jų spaudimui. Dažnai ekspertai siūlo nueiti į vieną banką, paprašyti, jog pateiktų jie savo geriausią pasiūlymą, tada nueiti į kitą banką ir parodyti prieš tai buvusio banko pasiūlymą. Tada tas bankas neturės kito varianto kaip tik pasiūlyti geresnį variantą. Būsto paskolos turi būti pasirenkamos atidžiai, nes kiekvienas paskolos teikėjas bandys suteikti palankiausią sau variantą, o ne klientui.

Būsto paskola yra patrauklesnis variantas negu nuomotis būstą, nes jūs įsipareigojate bankui, o ne nuomininkui. Nuomojantis būstą, jūs nutolinate save nuo nuosavo buto ar namo, o kad tam išvengti, geriau investuoti į savo ateitį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044