Grūdai mūsų maiste

parašė , 2017-03-10 11:00

Ką iš tiesų žinome apie grudus? Ar esame susipažinę su jų rūšimis, ar žinome, kaip jie auginami, ar žinome, kaip jie atsiduria mūsų maiste? Verta bent kartais atsidaryti enciklopediją ir išsamiai paskaityti, kaip grūdai atsiduria mūsų valgyje. O šiandien mes siūlome susipažinti tik su keliais aktualiais šių dienų pasaulyje aspektais, susijusiais su grūdais.

Rupių miltų kepiniai

Apie grūdusDaug dėmesio dabar skiriama sveikai mitybai, siekiant žmones sugrąžinti nuo vadinamojo greito maisto iki įprasto sveiko maitinimosi. Todėl ir apie grudus kalbos verda įvairios. Vieni grūdinius produktus prilygina blogajam cukrui, nes juose esą yra netinkamų ir kenkiančių medžiagų – gliuteno. Kiti gliuteno smerkimą vadina laikmečio mada, nes grūdai visada būdavo mūsų racione ir niekada nieko blogo nedarydavo. Opozicija siūlo atsisakyti mėsos arba bent jau jos pertekliaus ir propaguoja veganišką mitybą, kuri atneša daržovių ir grūdų patiekalų įvairovę į mūsų kuklias virtuves. Tai smagus pokytis, ypač tiems, kas natūraliai visada mėgdavo valgyti daržoves bei grūdus. Rupūs miltai arba neskaldyti grūdai kepiniuose – šių laikų sveikatos simbolis. Balta duona, batonas iš visiškai išvalytų miltų laikomi kone nuodu. Kadangi tokiame maiste nėra nieko naudingo, tik pilna greitų angliavandenių, kurių mes nespėjame pasisavinti. O štai rupesni miltai, pilno grūdo kepiniai yra ilgiau dorojami mūsų organizme, ilgiau bandoma pasisavinti jų savybės, ir tai mums natūraliau sveikiau.

Nepastebimi miltai produktuose

Visgi, per daug esame įpratę grūdiniais produktais laikyti tik tuos, kuriuos prekybos centre aptinkame duonos skyriuje. Reikėtų pastebėti, kad visgi grūdiniais produktais laikomi ir kitokie – tokie, kurie yra maiste, mums randamame visai kitur. Net pirkdami jau pagamintą jautieną joje galbūt rasime padažo su miltais. Visuose saldumynuose taip pat rasime kokių nors miltų arba bent jau kukurūzų krakmolo, kas taip pat bus grūdinis produktas. Net ir pieno produktuose rasime tokių pėdsakų. Tad įsivaizduoti gyvenimą be šios žemės ūkio kultūros rūšies būtų tiesiog neįmanoma. Kol kas grūdinės kultūros mūsų racionui suteikia labai daug kokybiško maisto medžiagų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044