Elipsiniai treniruokliai: koks žingsnio ilgis tinkamiausias?

parašė , 2014-08-01 10:38

Žingsnio ilgis yra didžiausias atstumas, kurį gali atlikti jūsų kojos atliekant elipsės formos judesį. Tai yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis elipsinį treniruoklį, kadangi ne jūs, bet elipsiniai treniruokliai turi atitikti jūsų poreikius. Panašiai yra einant arba bėgant. Kai einate žingsnio ilgis trumpesnis, kai pradedate bėgti jis pailgėja. Tas pats ir su elipsiniais treniruokliais ir jeigu esate vidutinio ūgio, jums naudotis elipsiniu treniruokliu su trumpo žingsnio galimybe bus ganėtinai sudėtinga. Renkantis tinkamą elipsinį treniruoklį pagal žingsnio ilgį gali būti ganėtinai sudėtinga, jeigu niekada nebandėte skirtingų elipsinių treniruoklių praktiškai.

elipsiniai treniruokliaiJeigu esate skaitę arba kalbėjęsi su pažįstamais apie elipsinius treniruoklius, tuomet tikriausiai girdėjote skirtingas nuomones, kadangi elipsiniai treniruokliai ne kiekvienam tiks vienodai. Jeigu bėgimo takeliai ar kiti treniruokliai gali tikti keliems vartotojams, tai elipsiniai treniruokliai turi atitikti jūsų duomenis arba treniruotė bus nepatogi. Jeigu vienam vartotojui treniruotė su tuo pačiu elipsiniu treniruokliu bus ideali, visiškai normalu, kad kitam treniruojantis su tuo pačiu elipsiniu treniruokliu ji bus nepakenčiama. Todėl jeigu treniruojantis elipsiniu treniruokliu jaučiatės nepatogiai, tikriausiai todėl, kad treniruoklio žingsnis neatitinka jūsų žingsnio.

Kai kurie elipsiniai treniruokliai turi galimybę reguliuoti žingsnio ilgį ir nors jie yra kur kas brangesni, tačiau jie puikiausiai tiks keliems skirtingo ūgio asmenims. Nepaisant to galima įsigyti ir nereguliuojamo žingsnio ilgio treniruoklį, kuris atitiks pagrindinio vartotojo reikalavimus ir tikrai nėra reikalo išleisti pinigus, jeigu treniruosis tiktai vienas asmuo.

Dauguma asmenų sugeba nustatyti reikiamą elipsinio treniruoklio žingsnio ilgį tiktai po tam tikro treniruočių skaičiaus. Be to, tikriausiai didžiąją laiko dalį treniruositės tolygiu greičiu, todėl reguliuoti žingsnio ilgio treniruotės metu taip pat nereikia.

Norint įsigyti tinkamą elipsinį treniruoklį galima tai padaryti žinant vartotojo ūgį ir elipsinio treniruoklio žingsnio ilgį, taigi viskas priklauso nuo vartojo ūgio. Pateiksime rekomendacijas kaip pasirinkti tinkamiausią elipsinį treniruoklį. Tiktai nereikia galvoti, kad skaičiavimai turi būti labai tikslūs ir keletas centimetrų nėra didelė problema. Taigi, jeigu žinote koks elipsinio treniruoklio žingsnio ilgis jums tinkamiausias, sutaupysite nemažą sumą pinigų. 165 cm ir žemesnio ūgio vartotojams bus patogu treniruotis su maždaug 45 cm žingsnio ilgio elipsiniu treniruokliu, nuo 165 iki 175 cm ūgio asmenims bus patogus apie 50 cm žingsnio treniruoklis. Toliau viskas proporcingai didėja. Jeigu esate virš 180 cm, reikės ilgesnio žingsnio, galite žvalgytis į 55 cm elipsinius treniruoklius. Tačiau nepamirškite, kad tikriausiai už ilgesnį žingsnio ilgį ir mokėti teks daugiau. Jeigu išsirinksite tinkamo ilgio elipsinį treniruoklį, tuomet ir smagračio vieta nėra labai svarbi ir elipsinio treniruoklio kaina tikriausiai bus pati tinkamiausia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044