Patarimai, kad komercinių patalpų pasirinkimas ir jų nuoma nekeltų sunkumų ateityje

parašė , 2021-01-25 23:42

Komercines patalpos versluiKomercinių patalpų pasirinkimas – užduotis, reikalaujanti žinių ir patirties. Tinkamai priimtas sprendimas siejamas su itin patrauklia investicija. Iš tiesų, kokybiškos, šiuolaikiškos, modernios komercinės patalpos sulaukia didelio nuomininkų dėmesio ir neretai yra išgraibstomos anksčiau, nei paleidžiamas pats NT projektas. Vis dėlto, čia, kaip ir bet kurioje kitoje investicijose, galima padaryti klaidų, todėl turite gerai žinoti, kaip pasirinkti komercines patalpas ir kaip teisingai jas pateikti potencialiam nuomininkui.

Ką apie komercines patalpas turėtų žinoti jų savininkai, ieškantys nuomininkų?

Komercinės patalpos gali būti pritaikomos įvairiems verslo poreikiams: prekybai, biurui, paslaugoms ir gamybai. Gerai priimti sprendimai ir dėmesys detalėms leidžia orientuotis į 10 proc. ar didesnę grąžą, tačiau būtina įvertinti tam tikrus aspektus.

KOMERCINIŲ PATALPŲ VIETA. Kad komercinės patalpos sulauktų išskirtinio nuomininkų dėmesio, būtina pagalvoti apie tai, kuriame mikrorajone šios patalpos bus įrengtos. Populiariausiųjų gretose atsiduria erdvės, esančios struktūriškai patogiose miesto zonose. Nuomininkai ieško patalpų, kurias būtų lengva pasiekti tiek privačiu, tiek viešuoju transportu. Vertinami jaukioje aplinkoje įkurti verslo centrai, apsupti žaliųjų erdvių.

NUOMOS KAINA. Labai svarbu numatyti racionaliai pagrįstą ir teisingą komercininių patalpų nuomos kainą. Būtina atsižvelgti į realią rinkos situaciją. Dažna klaida, – bandymas pasipelnyti ir išnuomoti patalpas brangiau nei yra reali jų rinkos vertė. Jei remsitės ne rinkos analize, o savo pageidavimais, gali būti, kad nuomininkų paieška gerokai užsitęs, todėl patirsite išlaidų dėl patalpų išlaikymo. Iš kitos pusės, nereikėtų pasiūlyti ir žemesnės kainos, kadangi apie realias pajamas tokiu atveju taip pat nebus galima kalbėti. Geriausias sprendimas, – bendrauti su patyrusiais nekilnojamojo turto ekspertais arba negailėti savo laiko atidžiai NT rinkos analizei.

LANKSTUMAS. Komercinių patalpų pasirinkimas didmiestyje gali pasigirti gana didele pasiūla, todėl nuomotojas turi būti pakankamai lankstus, kad galėtų prisitaikyti prie šiuolaikinio nuomininko poreikių. Šiuo atveju svarbu kalbėti ne tik apie lankstumą derantis dėl nuomos kainos, bet ir dėl galimybės surasti abiems pusėms naudingą sprendimą dėl patalpų atnaujinimo ar remonto. Komercinių patalpų savininkas visuomet turėtų atsižvelgti į tai, kas naudingiau ilgalaikėje perspektyvoje – kartais geriau nusileisti mokaus ir ilgalaikio nuomininko prašymui, nei kelti aukštus reikalavimus ir prarasti nuolatines nuomos pajamas.

DĖMESYS TEISINIAMS ASPEKTAMS. Komercinių patalpų nuoma nėra vien tik dviejų pusių žodiškas susitarimas. Svarbu užtikrinti nuomotojo ir nuomininko interesus atitinkančią nuomos sutartį, kuri būtų paruošta profesionalų ir apimti kuo daugiau situacijų, galinčių kilti nuomos laikotarpiu. Kitaip sakant, nuomos sutartis turėtų užbėgti už akių galimiems ginčams ir numatyti, kuri pusė už ką yra atsakinga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044