Oro kondicionieriai – rinkitės atsakingai!

parašė , 2021-09-21 13:57

Oro kondicionieriaiTinkamai parinkti oro kondicionieriai maksimaliai pagerina gyvenimo komfortą ir suteikia reikalingo patogumo. Oro kondicionierių naudojimas ypatingai aktualus šiltuoju metų laiku, kai norime gaivos. Tiesa, moderni įranga puikiai tinka bet kuriuo sezonu, kadangi tada, kai už lango oras gerokai atvėsta, kondicionierius gali būti naudojamas kaip papildomas šilumos šaltinis. Deja, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią įrangą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje pateikiame trumpą atmintinę, kaip išsirinkti oro kondicionierių, kuris patikimai dirbs ne vienerius metus.

Kam jums reikalingas oro kondicionierius?

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai gali atlikti daug skirtingų darbų, t. y. ne tik šaldyti, bet ir šildyti patalpas, be to, dalis modelių gali būti atsakingi už oro filtravimą / valymą. Tiesa, jei galvojate apie įrangą, kuri šildys patalpas, reikia nuspręsti, ar žiemos metu kondicionierius bus naudojamas kaip pagrindinis, ar kaip papildomas šilumos šaltinis. Paprastai kondicionieriai rekomenduojami tik kaip pagalbinis šildymo įrenginys nuolatos gyvenamosiose erdvėse, tačiau gali būti naudojamas ir kaip pagrindinis šilumos prietaisas ten, kur atvykstama tik kelioms dienoms, pvz., sodo namelyje.

Kodėl svarbu įvertinti kondicionieriaus galią?

Dažna pirkėjų klaida, – manymas, kad didesnės galios oro kondicionieriai yra geresnis pasirinkimas, lyginant su mažesnės galios įrenginiais. Vis dėlto, permokėti už didesnės galios kondicionierių paprasčiausiai neverta, kadangi jis galės išnaudoti tik dalį savo jėgos. Lygiai taip pat būtų gaila investuoti į mažesnės galios įrenginį, kuris nesugebės atvėsinti / įšildyti patalpos iki pageidaujamos temperatūros. Paprastai skaičiuojama, kad 10 kv. m. būstui prireiks 1 kW galios kondicionieriaus, tačiau daug kas priklauso ir nuo kitų išorinių aspektų, pvz., galingesnio prietaiso prireiks, jei kambarys yra itin aukštomis lubomis, jei patalpoje sumontuoti dideli langai, nukreipti į pietų pusę ir pan.

Oro kondicionieriai gali skirtis ir savo tipais

Galiausiai, renkantis oro kondicionierių reikia įvertinti jo tipą. Populiariausi pasirinkimai – tai „Single split“ ir „Multi split“ oro kondicionieriai. Pirmoji sistema sudaryta iš vieno lauko ir vieno vidaus bloko ir yra idealus pasirinkimas butui, pasižymi lengvu montavimu ir nereikalauja didelių investicijų. „Multi-split“ sistema naudojama norint atvėsinti kelias atskiras patalpas bute ar name, šią sistemą sudaro vienas lauko ir keletas vidaus blokų. Tiesa, „Multi-split“ montavimui reikalingas vamzdynas, todėl dėl kondicionieriaus įrengimo ir pritaikymo rekomenduojame pasitarti su šios srities ekspertais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044