Kaip atpažinti piktybinius apgamus?

parašė , 2016-07-16 23:00

Kiekvienas žmogus be abejonės ant savo kūno turi mažiau ar daugiau apgamų. Apgamai gali atsirasti bet kokioje kūno vietoje, kartais pačioje nepatogiausioje ir estetiškai nepatraukliausioje, todėl apgamu salinimas yra jau ne trumpą laiko tarpą gyvuojanti procedūra, padedanti kovoti su tokio tipo problemomis. Nuo sunkaus gijimo, siūlių ir tvarsčių reikalaujančio šalinimo šiandien patobulėjome iki greitų bei neskausmingų procedūrų lazeriu. Nors dažniausiai apgamai gali trukdyti kaip estetinis akcentas, tačiau labai svarbu nepamiršti, jog jie gali būti ir ryškiu organizmo pakitimų pranešėju. Todėl būtina stebėti savo apgamus.

Piktybiniai apgamai

Apgamų gydymasApgamų supyktibėjimą gali įtakoti daugelis veiksnių – hormonų pakitimai organizme, aplinkos įtaka, odos deginimas ir kiti faktoriai. Dažniausiai pačiam žmogui asmeniškai nustatyti apgamo supyktibėjimą yra be galo sunku, todėl visada įtartinu atveju rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją specialistą. Tačiau patys gydytojai skatina atidžiai apžvelgti įtartiną apgamą ir patikrinti keletą faktorių, kurie įtakoja apgamo pakitimą.

Visų pirmiausia, supyktibėjęs apgamas beveik visuomet yra asimetriškos formos. Tai reiškia, jog jam nebūdinga įprasta apvali forma. Sekantis, be galo svarsbus aspektas, tai apgamo „sienelės“. Piktybinio apgamo sienelės beveik visada bus nelygios, gali atrodyti, jog jos yra su įplyšimais, įtrūkimais ar net „išsiliejusios“ – tai yra vienas iš svarbiausių piktybinio apgamo atpažinimo aspektų. Trečias aspketas, tai apgamo spalva. Įprastai apgamai esti vientisos spalvos, dažniausiai gan šviesūs ir be plaukų, visai neiškilę arba tik vos iškilę virš odos. Piktybinis apgamas dažniausiai pasireiškia visomis priešingomis savybėmis – jis yra iškilęs, gali turėti plaukų bei būti ryškios spalvos ar bent jau turėti tamsesnių taškų. Tad jei pastebėjote tokius požymius, tučtuojau kreipkitės pas specialistus.

Nepamirškite, jog įtarus piktybinį apgamą reikia kreiptis pas gydytojus ir laikinai nemąstyti apie estetinį apgamo pašalinimą. Mat lazerinis apgamu salinimas dažniausiai yra pritaikomas gerybinių apgamų gydymui, o susidūrus su piktybiniais apgamais rekomenduojama kreiptis pas specialistus tyrimams ir gydymo paskyrimui. Tik įsitikinus, kad apgamą yra saugu šalinti, jums bus suteikta ši paslauga. Stebėkite savo apgamus, nes tai gali būti rimtos ligos ženklas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044