Jeigu neturite už ką pastatyti paminklo…

parašė , 2017-03-28 23:12

Paminklo pirkimasKadangi paprastai paminklu kainos niekam nekelia didelio džiaugsmo, ruoštis numatomoms laidotuvėms galima jau iš anksto. Deja, sakoma, kad jeigu žinotume, kur krisime, pasidėtume pagalvę. Tad mirtis nėra toks dalykas, kuris būna tiksliai suplanuotas. Tad ir ir paminklą daryti, laidotuves organizuoti tenka netikėtai. Ką daryti, jeigu kaip tik neturite pinigų?

Minimalistinės laidotuvės

Tiems, kam būna sunku palaidoti artimąjį prabangiai, visai ir nebūtina kelti iškilmių. Tokiais atvejais, taupumo sumetimais, žmonės labai dažnai artimuosius laidoja tiesiog minimalistiškai. Net nebūtina nuomoti salės – galima šarvoti ir namuose ar kokiame ūkiniame pastate. Arba galima nuomoti šarvojimo vietą tik parai, padaryti šermenis parą. Nėra būtina ir kviesti visus arbatėlės, nes tai išlaidos. Galiausiai, pataupoma ir paminklui.

Pradžiai – tik kryžius

Jeigu paminklu kainos atrodo neįkandamos, pradžiai galima statyti gražų kryžių. Tai variantas, kuris daug kam leidžia vėliau pastatyti ir tikrą užsakytą paminklą. Jis dažnai užsakomas ir padaromas vėliau, metinėms.

Pirkti išsimokėtinai

Jeigu nesinori tokio dalyko palikti nepabaigto, galima paminklą pirkti ir išsimokėtinai. Tokius variantus siūlo kai kurios paminklų dirbtuvės ir pardavėjos. Tuomet nereikės iš karto kloti didelės sumos ir bus galima kas kurį laiką mokėti dalimis. Taip pat galima ir laikui bėgant sutaupyti ir vėliau atiduoti likusias dalis, nebūtinai du metus po truputį mokėti.

Imti paskolą

Taip pat galima tiesiog pasiskolinti. Tai irgi variantas, kuris leidžia vienaip ar kitaip įpirkti paminklo gamybą. Greita paskola suteikiama visiems, kas turi darbą, oficialias pajamas, neturi skolų. Tokią paskolą apsimoka imti tuomet, kai žinote, kad greitai gausite atlyginimą ir galėsite paskolą grąžinti.

Siūlyti giminėms pirkti bendrai

Nors per laidotuves ir šermenis artimiesiems darbovietės bei kitos vietos dažnai atneša vokus su pinigais, tačiau taip pat galima ir iš karto žmonėms pasakyti, kad neturite pinigų laidotuvėms ir paminklui. Pasakykite žmonėms, kad mielai priimsite paramą, reikalingą išlaidoms padengti. Tuomet ir vokai bus didesni, ir paminklą galėsite pastatyti tokį, koks atrodys deramas. Galiausiai, galite tiesiog iš karto daryti rinkliavą, be jokių vyniojimų į vatą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044