Kreditai: mitai ir realybė

parašė , 2014-01-23 12:54

Kreditai šiandien ganėtinai populiarūs, tačiau tikrai nemažai žmonių nesiryžta jų imti, nes laikosi įvairių nuostatų, kurios gana dažnai būna klaidingos. Taigi, kaip viskas yra iš tikrųjų?

kreditaiViena dažniausių baimių yra tai, jog manoma, kad pasiėmus kreditą, tai atsilieps ateityje, nes bus matoma, jog buvo skolintasi. Iš tiesų jaudintis dėl to neverta – į skolininkų bazę būsite įtraukti tik tuo atveju, jei kurį laiką pradelsite mokėjimą. Jei pasiskolinsite ir grąžinsite kreditą laiku, tai niekaip neatsilieps ateityje. Žinoma, nieko nenutiks, jei vėluosite kreditą grąžinti porą dienų – už pradelstas dienas bus skaičiuojamos palūkanos, ir tik tada, jei kurį laiką nesumokėsite reikiamos sumos (ir neatidėsite mokėjimo termino), jūsų duomenys bus perduoti į skolų administravimo bazę. Deja, čia duomenys gali būti saugomi net iki dešimties metų, taigi, verčiau įsitikinti, kad įstengsite pasiskolintą sumą grąžinti laiku.

Taip pat gana dažnai manoma, kad kreditai kainuoja pakankamai brangiai, todėl skolintis neapsimoka. Iš tiesų taip nėra: pirma kartą skolinantis kreditas gali ir visai nieko nekainuoti, be to, gana dažnai siūlomos įvairios akcijos kreditą pasiimti dar palankesnėms sąlygomis. Pirmą kartą skolinantis kreditas gali nieko nekainuoti, tai yra, jums grąžinti reikės lygiai tiek pat, kiek ir pasiskolinsite. Taigi, tai lygiai tas pats, kas ir skolinantis iš draugų, tačiau netenka patirti nepatogumų prašant pagalbos.

Kartais žmonės baiminasi, kad kreditai internetu teikiami neaiškiomis sąlygomis, tačiau tai taip pat nėra tiesa – viskas labai aiškiai nurodyta, ir kaskart skolinantis svarbu perskaityti sutarties sąlygas bei jų laikytis.

Kartais manoma, kad pasiskolinti labai paprasta, tačiau sudėtinga grąžinti, tačiau taip nėra. Norint grąžinti pasiskolintą sumą, tereikia pervesti reikiamą sumą į bendrovės sąskaitą. Taigi, tai užtruks vos porą minučių.

Taigi, dauguma baimių, susijusių su kreditais, tikrai nėra pagrįstos. Kreditų ėmimas tikrai nekainuoja taip brangiai, kaip kartais manoma, o laiku grąžintas kreditas niekaip neatsilieps ateityje – jūsų finansinė istorija bus „švari“. Kreditus grąžinti lygiai taip pat paprasta, kaip ir pasiimti, taigi, tai gali būti pačia geriausia išeitimi, kai neplanuotai pritrūksta pinigų svarbiam pirkiniui ar paslaugoms apmokėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12167480bba784636c2ce07e7badbb4108914044